O firmieOfertaKontakt

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA                                      250ml

BARDZO skuteczny płyn do czyszczenia mosiądzu,srebra,złota, stali nierdzewnej, kwasoodpornej,miedzi, aluminium ,talerzy perkusyjnych 
 
 Płyn czyszczący jest bardzo prosty i wydajny w użyciu, wystarczy tylko nanieść cienką warstwę (szmatką najlepiej bawełnianą) na czyszczoną powierzchnię i wypolerować.
POZOSTAWIA MIKROPOWŁOKĘ ZABESPIECZAJĄCĄ PRZED PONOWNĄ PATYNĄ
 
 
PREPARAT WYKORZYSTYWANY PRZEZ PRODUCENTÓW WYROBÓW Z MOSIĄDZU
 

CZYSZCZENIE MONET MIEDZIANYCH,  BRĄZOWYCH I MOSIĘŻNYCH


Metale-miedź, brąz właściwy (miedź-i-cyna) oraz trójstopowy (miedż+cyna+cynk) i mosiądz (miedź+cynk) są metalami nieszlachetnymi, wchodzą bardzo łatwo w związki chemiczne, pozostawiając na powierzchni monety tzw. „wżery".
Czyszcząc monety wykonane z tych metali środkami chemicznymi musimy zachować jak największą ostrożność, Kolor patyny w zależności od stopu metali jest różny-bywa jasno- lub ciemnozielony, czarny, jasno- lub ciemnobrązowy oraz brązowy z odcieniem czerwonego. W dużej mierze kolor jej zależy także od  warunków atmosferycznych i od warunków przechowywania.
Konieczne jest usunięcie z monet wżer i śniedzi zwanej  także „rdzą miedzi" albo niewłaściwie - grynszpanem, powodującej rozkład metalu, a w konsekwencji zniszczenie monety.
Najczęściej na monetach miedzianych spotykana jest śniedż  koloru zielonego. Stanowi ona mieszaninę zasadowych węglanów miedzi i różnych tlenków miedzi..

Nakładamy cienką warstwę EDELSTAHL-GLANZ (EDELSTAHL-REINIGER nazwa austryjacka) i przecieramy szmatką bawełnianą lub ręcznikiem papierowym kuchennym miękkim.
Po zakończeniu tych czynności monety, należy dokładnie wypłukać i starannie wysuszyć.  Monety mało zniszczone, ale zabrudzone tłuszczem, potem, ziemią itp. myjemy w letniej wodzie z dodatkiem mydła (nie używamy żadnych środków czyszczących) Zabrudzeń nie należy zeskrobywać z miedzi ostrymi narzędziami, nożem, scyzorykiem, szkłem itp., ponieważ bardzo łatwo uszkodzić  można powierzchnię monety
W wypadku gdy mamy do czynienia z monetą nie tak bardzo zabrudzoną, lecz jedynie zakurzoną, przecieramy ją czystą wazeliną i wycieramy miękką białą flanelą.

NOWA SZATA

 

 

 

 

 

 

 

 001.jpg

 

Moje kontodesigned by Telvinet